10 листопада відбулася пресконференція з приводу підписання меморандуму між Міністерством у справах ветеранів України та Українською Професійною Кіберспортивною Асоціацією. Співпраця включає реабілітацію та соціалізацію ветеранів війни через кіберспорт.

У рамках меморандуму планується:

  • Проведення освітніх соціальних програм у сфері кіберспорту серед ветеранської спільноти;
  • Організація та проведення різноманітних кіберзмагань серед ветеранів;

Голова правління UPEA Олександр Кохановський:

Наразі ми розпочали пілотний проект з командою ветеранів, який хочемо масштабувати по всій Україні. Також ми плануємо відкривати кіберспортивні академії, в яких військовослужбовці та учасники бойових дій зможуть навчатися безкоштовно. Це реальний шанс пройти професійну переорієнтацію та стати тренером або менеджером кіберспортивної команди. Надалі плануємо випускати фахівців в сфері маркетингу, медіа, дизайну.

Член правління UPEA Олег Рибалка:

Наш соціально-кіберспортивний проект ми назвали Відповідальність Ліга. Це всеукраїнський проект, який розрахований на створення кіберспортівних хабів у великих і малих містах України.

В рамках проекту ми будемо створювати можливості для навчання ветеранів кіберспорту. Для участі ветеранів у змагальному процесі.

Також, одночасно ми створимо сервісну платформу, метою якої буде соціальна і психологічна реабілітація ветеранів. Ми будемо займатися питанням професійної орієнтації ветеранів, підвищенням їх вартості на ринку праці України з подальшим працевлаштуванням.

Також під час прес-конференції капітан команди ветеранів «Відповідність Ліги» з дисципліни CS:GO Гринюк Євгеній розповів, що спробувати себе в цьому виді спорту йому запропонував побратим, який розповів про створення ветеранської команди з кіберспорту.

На перших тренуваннях спочатку було складно та незрозуміло, але згодом після кількох занять з тренером, мені та усім хлопцям по команді сподобалось. Кіберспорт – це соціальний спорт, який розвиває не тільки реакцію, а і мислення, допомагає швидко приймати рішення в різних ситуаціях.

Вперше співпраця Мінветеранів та UPEA розпочалася в серпні 2020 року з ініціативи створення першої ветеранської команди з дисципліни CS:GO у Києві. Команда з восьми ветеранів, яка увійшла до соціального проекту «Відповідальність Ліга», почала тренуватися 2 рази на тиждень під керівництвом тренера та керівника наукової групи UPEA. Детальніше з проектом можна ознайомитись у нас на сайті.

Пряма трансляція пресконференція відбувалася в ІА «Укрінформ»: