ЮНІСЕФ спільно з Українською Професійною Кіберспортивною Асоціацією (UPEA) розробили рекомендації щодо врегулювання прав та поведінки дітей у сфері кіберспорту та онлайн-ігор. Матеріал створено в рамках партнерства ЮНІСЕФ і UPEA, яке розпочалося у вересні цього року.

«Українська версія Рекомендацій, яка була підготовлена завдяки участі експертів Асоціації, охоплює ключові аспекти захисту прав дитини, здатні зацікавити представників усіх секторів індустрії — розробників, видавців, дистриб’юторів, платформи для кіберспортивних компаній, стримінгові сервіси та інших. Рекомендації базуються на глобальному документі ЮНІСЕФ, який побачив світ у липні цього року. У співпраці із ключовими гравцями ми адаптували його до місцевого контексту. ЮНІСЕФ стежить за світовими тенденціями в цифровому світі і прагне віднайти дієві рішення у відповідь на нові виклики безпеці дітей», — підкреслила Лотта Сильвандер, Голова офісу ЮНІСЕФ в Україні.

«Ми були раді долучитися до створення цих рекомендацій, адже вважаємо, що безпека дітей в інтернеті є надважливою темою, особливо зараз, коли тривалість перебування дітей онлайн через пандемію COVID-19, стрімко зростає. Ми, як представники індустрії кіберспорту, відчуваємо свою відповідальність за безпечне перебування дітей онлайн і вважаємо що ці рекомендації допоможуть усім представникам індустрії зробити кіберспорт більш безпечним для дітей», — додав Олександр Кохановський, Голова правління UPEA.

Рекомендації охоплюють усі сфери, в яких присутні діти онлайн. Це питання тривалості перебування дітей і молоді онлайн, контролю і дотримання вікових обмежень, толерантності та репрезентації дітей в іграх, уникання токсичної комунікації через блокування небажаного спілкування та боротьби з загрозою сексуального насильства. Документ також визначає ключові аспекти можливого комерційного впливу на дітей — через регулювання моделей монетизації, рекламних технологій і захисту персональних даних.

Наступним кроком партнерства UPEA та ЮНІСЕФ стане проведення національного дослідження серед підлітків та молоді в Україні. Метою є створення практичних порад для дітей та батьків, як можна грати безпечно і використовувати ігри для особистісного розвитку дітей.

Ми розраховуємо, що до проекту долучаться не лише експерти нашої Асоціації, а й відомі кіберспортивні лідери думок, розробники відеоігор, які представляють українську ігрову індустрію. 

Ознайомитися з рекомендаціями можна у нас на сайті у розділі Гайди, або за цим посиланням.