Пройшов місяць зі старту тренувань групи учасників бойових дій у національному соціальному проекті “Відповідальність Ліга”. За цей час перші учасники не тільки встигли сформувати повноцінну команду під назвою JOINT FORCES TEAM, але й друга група розпочала свої тренування – до неї увійшли діти хворі на аутизм. 

Ми поговорили з керівником проекту Олегом Рибалкою, тренером Андрієм Фарбуном та науковим керівником “Відповідальність Ліга” Сергієм Бобровським і дізналися, як саме пройшов перший місяць проекту та що нас чекає до кінця 2020 року.

Так з чого ж починалися тренування у ветеранів? За словами наставника проекту, колектив заново вчився грати у Counter-Strike, починаючи з азів. Задачами тренера Андрія були як налагодження правильної взаємодії між гравцями, так і навчання комунікації та ігровому спілкуванню у цілому.

Результати за місяць дивують, усі учасники виросли індивідуально дуже сильно, це треба бачити. Кожен почав розуміти механіку гри. Рівень стрільби виріс, з’явилося розуміння динаміки гри та дій суперника. Ми ще працюємо над нашою комунікацією, проте вже зараз можна сказати, що прогрес очевидний. 

Наступні місяці ми будемо більше робити ухил на розбір конкретних карт, більше у кіберспортивному темпі, з аналізом, ідеями для раундів та аналізом помилок. 

Наука

Керівник наукової групи “Відповідальність Ліга” Сергій Бобровський чітко окреслив цілі, які стоять перед проектом у цьому напрямку. Основним завданням дослідження є вивчення впливу кіберспорту на психоемоційну і фізичну сферу, розвиток стресостійкості та зростання соціальної активності груп залучених до проекту “Відповідальність Ліга”.

У перший місяць відбувалися підготовчі роботи, такі як організація тренувального процесу, анкетування, формування груп, тестування і перше знайомство з учасниками. Наприкінці жовтня до проекту долучилася група дітей з аутизмом. Ми дізналися у Сергія, що треба знати і враховувати при такій роботі:

У роботі з дітьми з аутизмом важливо враховувати специфіку та особливості захворювання. Кіберспорт спільно з іншими активностями може бути не тільки прекрасним способом соціальної і фізичної реабілітації, але і в перспективі може дозволити працевлаштувати людей з Інвалідністю у кіберспортивному та навколокіберспортивному бізнесі.

Насамкінець пропонуємо вам невеличке інтерв’ю з Членом Правління UPEA Олегом Рибалкою, котрий відповідає за проект “Відповідальність Ліга”.

– Чи можете ви поділитися планами до кінця 2020 року? І, якщо це можливо, що нас чекає в 2021?

– Решту 2020 року ми присвятимо тестуванням і відпрацюванням методологій комунікацій тренер-спортсмен, психолог-спортсмен, та у цілому командоутворення у наших пілотних київських групах. Це чудова група з-поміж ветеранів, учасників бойових дій на сході країни і зовсім нова група з дітей з інвалідністю. Для нас вкрай важливо, щоб вийшло створити з них повноцінні кіберспортивні колективи.

У 2021 році плануємо масштабуватися і організовувати аналогічні групи в інших містах України. Для цього, в тому числі будемо шукати підтримки у місцевої влади, ЗМІ, залучати волонтерів, готових працювати над розвитком соціального кіберспорту.

– Зараз ви працюєте з дітьми і ветеранами. Які групи людей ви б хотіли або плануєте залучити в проект?

– Таких груп може бути багато. Не варто забувати про людей пенсійного віку, про дітей із сімей переселенців. В принципі, у нас немає чітко окреслених соціальних груп, на які ми фокусуємо увагу.

Ключова мета UPEA – створити умови, платформу для соціалізації, реабілітації тих, хто потребує цього. Ми хочемо ввести в ужиток українського суспільства новий термін – “Соціальний кіберспорт”. Це явище, яке послужить суспільству і дозволить йому стати стійкіше, краще.

– Чи будуть команди з кимось змагатися? Може буде якийсь локальний турнір для учасників проекту?

– Безумовно. Нас вже підганяють хлопці з ветеранської команди, вони хочуть змагатися, а не тільки тренуватися. Майбутнє змагання, як випробування себе або твого колективу, виключно мотивує.

Плануємо вже в цьому році провести повноцінний ветеранський шоу-матч, з трансляцією, професійним коментуванням, інформаційним висвітленням. Такі приклади потрібні українському суспільству.