Українська Професійна Кіберспортивна Асоціація підбиває підсумок першого повноцінного року своєї діяльності. Від організації турнірів до соціальних ініціатив – сьогодні ми згадаємо, чого досягла UPEA у 2021 та що чекає на нас у наступному році.

З повною презентацією ви можете ознайомитися за посиланням.

Одним з найпріоритетніших напрямків діяльності Асоціації є розвиток кіберспортивної змагальної системи в Україні. Саме тому було організовано два багаторівневих цикли у Dota 2 та CS:GO з загальним призовим фондом 3,000,000 грн. 

У 2021 році UPEA провела:

 • Legion Шкільну Лігу України 2021 з Fortnite
 • Два сезони Legion Шкільної Ліги України з Dota 2 та CS:GO
 • Два сезони Legion Студентської Ліги України з Dota 2 та CS:GO
 • Boosta Бізнес Лігу з CS:GO
 • Legion Кубок України 2021 з Dota 2 та CS:GO
 • Legion Чемпіонат України 2021 з Dota 2 та CS:GO
 • UPEA Hub

Понад 11,500 гравців зареєструвалися до участі у змаганнях від UPEA, включаючи представників 474 шкіл та 269 передвищих, вищих та професійно-технічних навчальних закладів. 

За два кіберспортивних сезони було зіграно більше ніж 1200 матчів, які транслювалися українською мовою на каналах UPEA, Megogo та телеканалі XSPORT загальною тривалістю майже 2250 годин. При цьому лише Twitch-канали Асоціації зібрали навколо себе близько 1,500,000 глядачів. У піку, за матчами з Доти водночас дивилося 5942 глядачі, а з Counter-Strike: Global Offensive – 8612, що є рекордом серед українськомовних трансляцій в принципі.

Цього року метою UPEA було подарувати українцям повноцінний кіберспортивний досвід. Це означає не тільки зробити трансляцію в онлайні, але й організувати LAN з вболівальниками та розвагами. Не було кращого варіанту, аніж зробити це у легендарній “Київ Кіберспорт Арені” – культовому місці для українського кіберспорту. На відвідувачів чекали розіграш від партнерів, а також автограф-сесії з популярними коментаторами та стрімерами. Ми раді, що фактично за весь календарний рік наші змагання стали ледь не єдиними у Dota 2, які спромоглися на це, а у CS:GO стали в один ряд з PGL Major Stockholm 2021 та BLAST Premier Fall 2021.

Та кіберспортивна діяльність Української Професійної Кіберспортивної Асоціації не обмежилася лише організацією власних подій. У співробітництві з Міжнародною Федерацією Шкільного Спорту, наприкінці листопада, було проведено міжнародний чемпіонат ISF Esports Games 2021, на якому визначилися найкращі шкільні команди світу. Між іншим, саме Україна отримала першість у Dota 2.

Згадуючи Доту, ми не можемо пропустити той факт, що цього жовтня зусиллями UPEA була проведена перша українськомовна студійна кіберспортивна трансляція матчів The International 2021 (чемпіонат світу у цій дисципліні), фінал якого дивилося більше тисячі глядачів одночасно.

Під час діяльності UPEA у 2021 році було підписано меморандуми про співпрацю з Національним Університетом Фізичного Виховання і Спорту (м. Київ), Харківською Державною Академією Фізичного Виховання і Спорту, Міністерством у справах ветеранів, Міністерства цифрової трансформації, Спортивним комітетом Міністерства освіти і науки, а також Національною федерацією баскетболу України.

Влітку Українська Професійна Кіберспортивна Асоціація оголосила запуск партнерської програми для кіберспортивних клубів України. Партнерство передбачає переваги для клубів, серед яких ексклюзивні знижки на комп’ютерне обладнання від партнерів асоціації, участь у найбільших змаганнях України, участь у лігах серед клубів-партнерів, участь у соціальних програмах UPEA та багато іншого. До речі, переможці турнірів у клубах-партнерах одразу здобували місця у другому етапі Чемпіонату України.

Окремим напрямком діяльності Асоціації є розгляд кіберспорту, як соціального явища, яке здатне об’єднувати та допомагати людям. У серці цього прямування знаходиться національний соціальний проєкт “Відповідальність Ліга”.

Завданням проєкту є залучення до кіберспорту людей, яким надважливо додатково соціалізуватися, спілкуватися та взаємодіяти один з одним. А саме: 

 • громадяни пенсійного віку 
 • військовослужбовці, 
 • учасники бойових дій 
 • люди з інвалідністю 
 • діти з неповних сімей, сироти

Наразі у проєкті активно тренуються одразу три команди. До колективу дітей з РАС та команди ветеранів АТО/ООС Joint Forces Kyiv у 2021 році приєдналися ветерани бойових дій зі Львова, які утворили команду Joint Forces Lviv. 

Протягом 2021 року було організовано чотири шоу-матчі міжнародного та національного рівня за участі команди ветеранів з Києва.

У рамках проєкту була проведена наступна робота:

 • Було підписано меморандум про співпрацю з Міністерством у справах ветеранів 
 • Спільно з UNICEF Україна проведено, соціологічні дослідження, спрямовані на розробку рекомендацій для батьків дітей геймерів 
 • Розпочато наукове дослідження ступеня впливу кіберспорту на рівень поліпшення комунікативних здібностей дітей з інвалідністю

Ми дуже раді, що досягли таких результатів, сподіваємося, що наші зусилля не пройшли непомітними. Та ми не збираємося почивати на лаврах, адже попереду новий сезон, подробицями якого ми готові поділитися з вами вже зараз.

Отже, у 2022 році загальний призовий фонд наших змагань перевищить 5 млн гривень. Вже цього місяця розпочнеться зголошувальна кампанія до нового кіберспортивного сезону, з поверненням Шкільних та Студентських Ліг і, звісно, Чемпіонату України.

У другій половині року ми хочемо представити новий формат серед школярів та студентів – Кубок Шкіл та Кубок Університетів. Деталі участі ми повідомимо згодом. Натомість Кубок України, участь у якому будуть брати команди з-за кордону, залишиться без змін.

Фінали обох сезонів 2022 року будуть проведені на LAN’ах з глядачами у Києві.

Усі матчі кіберспортивних змагань UPEA у 2022 році будуть транслюватися української мовою у прямому ефірі на наших Twitch-каналах, а також на сервісі MEGOGO та телеканалі XSPORT.

Ми будемо раді знову розділити радість цієї подорожі разом з вами. Щасливого Вам Нового Року та Різдва Христового!