Українська Професійна Кіберспортивна Асоціація (UPEA) розпочинає 2-й сезон національного соціального проекту Відповідальність Ліга 2021. Партнером сезону стала компанія SOCAR Energy Ukraine.

Мета проекту – привернути увагу до недостатньо захищених груп і продемонструвати мультифункціональність кіберспорту як дієвого соціального інструменту допомоги, а саме інтеграція його учасників в активне соціальне життя: психологічна та фізична реабілітація у поєднанні із кіберіграми.

Протягом вересня буде сформовано п’ять інклюзивних кіберспортивних команд, учасниками яких будуть ветерани АТО/ООС, діти з інвалідністю, сироти та з малозабезпечених родин, а також люди похилого віку. В кожній із команд буде 6-7 учасників.

Аналогічних проєктів в Україні та світі наразі немає, хоча в таких країнах, як США, Норвегія, Швеція, Ізраїль існують окремі інклюзивні кіберспортивні команди.

Анна Коротич, керівниця Департаменту PR та комунікацій компанії SOCAR Energy Ukraine:

Кіберспорт – це не просто гра. Наш спільний проект є унікальним не тільки для України, а й для світу, та має потужну соціальну складову.  Відповідальність Ліга сприяє поширенню інклюзії в суспільстві, завдяки використанню інноваційних та діджитальних інструментів, а також допомагає створенню нових можливостей та підвищенню якості життя різних соціальних груп.

Олег Рибалка, операційний директор UPEA, керівник проекту Відповідальність Ліга:

У сучасному світі передові технологічні компанії працюють над тим, щоб під час створення та інтеграції на ринок основного продукту або послуги, також реалізовувати програми корпоративної соціальної відповідальності. Радий тому що компанія SOCAR Energy Ukraine таке додаткове благо транслює не тільки в напрямку внутрішньої корпоративної соціальної відповідальності, а й у зовнішній світ. Окрім цього компанія SOCAR Energy Ukraine розділяє з UPEA впевненість в тому, що кіберспорт, як виняткове явище сучасного цифрового світу, здатне системно вирішити певні соціальні проблеми українського суспільства.

Нагадаємо, перша команда у межах проекту Відповідальність Ліга була створена в серпні 2020 року. Її учасниками були ветерани АТО/ООС. У вересні того ж року створили ще одну команду серед київських дітей з розладом аутистичного спектру. Загалом, ці команди нараховують по 7 учасників у кожній.