З кожним роком, сучасний кіберспорт, розвивається все більше та швидше: з’являються нові дисципліни, гравці, можливості, зростає кількість турнірів та призових тощо. Завдяки такому розвитку актуальною темою стає робота тренера з гравцями на різних етапах розвитку, як початковому, так й професійному. Тренер став невід’ємною фігурою будь-якої дисципліни й ми часто чуємо в інтерв’ю від гравців, що саме ця людина допомогла їм досягти успіху, але як?

Автор матеріалу кіберспортивний психолог Академії The Champion, Андрій Жолобович

Перш за все, варто сказати, що тренерами найчастіше стають колишні гравці, отже – це ті люди, які мають вдосталь досвіду, знань та навичок у спорті, тренером якого вони є. Саме завдяки досвіду й величезному об’єму знань, тренер може розглядати гру, як “під мікроскопом” так й глобально, дивитися на неї у всьому її різноманітті, в певному сенсі – це й є те, що допомагає йому навчати гравців у вірному напрямку. Тренер наче…. Бачить більше, як у самій грі, так й в нас самих.

Дійсно, треба зауважити, що тренер – це не лише та людина, яка гарно розуміється на грі й допомагає в ній розібратися, тренер – це людина, що допомагає гравцю або команді вирости, вирости над собою та стати на голову вище й наблизитися на крок до своєї мрії про великі досягнення, здобутки, славу, заробіток й до майстерності у своїй справі.

Тренер допомагає нам помічати того, що самі ми можемо випустити з поля зору, він наче додаткові очі й вуха, які за рахунок досвіду допомагають стати нам краще. Для команди ж наприклад, він стає свого роду лідером, вказівником шляху в якому рухається вся команда. Хороший тренер яскраво розуміє сильні сторони кожного гравця й своєї команди, а також супротивника й вміло користуючись цими навичками він допомагає досягти поставленої цілі. Говорячи про цілі, він дійсно допомагає нам їх й формулювати перш ніж досягнути.

Для початківця, тренер – це можливість швидко пройти шлях навчання, перетворити будь-який свій досвід в свою силу, вчитися на перемогах та поразках, тренер – це людина, яка допомагає розвиватися якісно й швидко, адже точно знає на що треба спрямувати увагу для вашого розвитку.

Для гравців високого рангу, тренер стає вірним наставником, душою команди, він за рахунок всього свого досвіду розробляє унікальний напрямок розвитку команди через її особливості, завдяки чому вона й може досягти величі.

Тренер – це не просто професіонал, але й людина, саме його людські якості допомагають нам не лише вчитися грати й розвиватися, але й знаходити контакт з собою, краще розуміти себе, справляти з перешкодами, підвищувати самооцінку та мотивацію. Адже шлях спортсмена – це далеко не самий простий шлях, він вимагає від нас великої кількості енергії, часу, старань. На цьому шляху стаються самі різні історії, у стосунках з іншими, у стосунках з собою, в житті, самому спорті… Різні події можуть надломити й зламати нас іноді, але тренер, як хороший наставник та друг – це опора, яка допоможе підвестися й здорово продовжити свій рух до мети, досягти бажаного й допоможе не здатися, коли здавалося б іншого виходу немає.

Один з наших учнів якось сказав: “Все що в мене вийшло – це лише завдяки тобі та тренеру”. Й можливо, окрім усіх знань, стратегій й т.п., тренер – це та людина, яка допомагає розкрити ваш потенціал у всьому його різноманітті та красі, розкрити ті здібності, про які можливо б без допомоги ми могли б ніколи й не дізнатися й не досягти того про що мріяли.