Голова правління Української Кіберспортивної Професійної Асоціації Олександр Кохановський став гостем подкасту “Маяк Інновацій” для UnitCity, у якому розповів історію з власного кіберспортивного минулого, відміності кіберспорту від традиційного спорту і зміну в підході до тренувань кіберспортсменів протягом останніх років.

Про походження власного нікнейму – ZeroGravity:

Це дуже коротка історія. Це було двадцять років тому, коли у всіх в CS були нікнейми Killer. І ось після ночі в комп’ютерному клубі, в 1999 році, я повертався на метро і побачив портфель людини, який називався «Zerogravity». Ось і весь нікнейм.

Про головну відмінність традиційного спорту і кіберспорту:

У кіберспорті теж є команди, професійні гравці, турніри, професійні коментатори. Однак, головна відмінність у тому, що правами на кіберспортивні дисципліни володіють приватні розробники. У футболі ти можеш сам організувати турнір і почати його транслювати. У світі кіберспорту це під контролем розробників дисципліни.

Якщо ви хочете дізнатися, хто є Мессі від світу кіберспорту – це однозначно s1mple. Гравець NAVI в Counter-Strike.

Про зміну у підході до тренувань у кіберспорті:

Коли ми були молоді, ми грали 24/7. Зараз же не потрібно грати стільки. Перед турнірами потрібно провести від 6 до 8 годин перед комп’ютером, але це не те, що потрібно робити в звичайні дні. Хоча це все одно залежить від гравця, від його пристрасті до гри. Командні ж тренування стартують о 4 годині дня.

Послухати подкаст англійською мовою ви можете, натиснувши кнопку Play, нижче:

Або на інших платформах: