Здавалось б, на перший погляд, що спільного мають кіберспортивна індустрія та спільнота людей з інвалідністю? Що може об’єднати такі дві великі аудиторії?

Блог амбасадору UPEA Назарія Гусакова.

За даними ВОЗ у світі мільярд людей з різними формами інвалідності. Частина з них – з важкою формою. Ці люди тою чи іншою мірою обмежені: В діях, у спілкуванні, а найголовніше, часто, в емоціях. Проте, ці люди зазвичай з сильним серцем всередині, з бажанням та натхненням не зупинятись. Кіберспорт – чудовий інструмент для цього. Це про змагання, це про спілкування, це також про гроші, котрі людині з інвалідністю потрібні як і усім людям. Це – про перемогу. Іноді навіть над самим собою. Кожна нозологія по-своєму унікальна: одна людина може з легкістю грати за допомогою мишки чи клавіатури, інша потребує спеціальних додаткових геймпадів, підставок тощо. Але одне – незмінне, усіх об’єднує кіберспорт.

Кіберспорт, проблеми та життєві труднощі об’єднали наших сьогоднішніх опонентів – хлопців, котрі не дивлячись на труднощі зібрались в одне ціле та доводять справами, що кіберспорт – доступний для усіх.

Сьогодні о 20:00, команда проекту Відповідальність Ліга під назвою Joint Forces Kyiv, до якої належать ветерани АТО/ООС, зіграють повноцінний кіберспортивний матч з європейською командою Permastunned Gaming. Для усіх, хто бере участь у проекті, це велика честь зіграти з цими хлопцями і ми з нетерпінням чекаємо на матч.

Чому для нас це так важливо? Тому що ті принципи, які лежать в основі проекту Відповідальність Ліги, свого часу стали основою і цієї організації, адже клан складається з людей з обмеженими можливостями, які бажають взяти участь у кіберспортивних турнірах під тегом Permastunned Gaming.

Ці слова підтверджує і сам Олександр «Cristal1337» Натан, який є засновником команди людей з інвалідністю з деяких країн Європи водночас. Його приклад дає підтвердження тому, що все можливо, головне – сильно хотіти та не чекати, а діяти!

Ми прагнемо прокласти шлях людям з обмеженими можливостями в світі кіберспорту і твердо переконані, що інвалідність не повинна бути перешкодою на змаганнях.

Капітан команди Permastunned gaming “Zirius” з Ісландії каже, що розпочав грати з компандою в липні 2019-го. У команді кожна людина універсальна і має різні проблеми, кожен з хлопців давно грає в CS. Команда разом грає вже понад рік і почувають себе чудово, з нетерпінням очікуючи нові змагання та виклики!

У цей момент організація повністю складається з волонтерів. Не існує реальних передумов щодо інвалідності чи попереднього досвіду. У Permastunned Gaming просто створюють позитивне робоче середовище, де кожен може знайти своє місце.