Інтерв’ю з Ваксютенко tilted Анною – єдиною дівчиною в Legion Шкільній Лізі з Dota 2. Їй всього 14 років, у неї 6 тисяч ММР і вона мріє довести всім, що дівчата вміють грати в Доту.

Вже другий сезон поспіль Аня з командою хлопців проходить до другого етапу Шкільної Ліги від Української Професійної Кіберспортивної Асоціації. Її команда називається Coup de Grace, а амбіції перемогти в цьому сезоні – не по роках великі.

Як ти познайомилася з Dota 2, що тобі в ній подобається?

У мене є брат, який грає в Доту з 2014, я тоді була в класі 3-4. Мені дуже сподобалася гра. Брат частенько давав догравати свої ігри. Все одно, була вона програна в салат або виграна, він давав мені догравати. У наступному році він створив другий обліковий запис, звичайна історія.Спершу він залишив цей аккаунт собі, але потім створив третій і віддав мені цей.

У нас ще був знайомий, який бустив аккаунти, на той момент у нього було 3-4 тисячі ММР і на той час це було дуже багато! Він частенько допомагав нам грати.

Вже в році 2015 я стала грати рейтинг і відкалібрувалася на 700 рейтингу.

Скільки у тебе зараз?

Близько шести тисяч рейтингу.

Скільки часу пішло на підйом з 700 до 6 тисяч? Скільки це годин потрібно приділяти в день? Це поки у тебе хобі чи ти хочеш бути стримером, коментатором?

Весь цей час і пішов, приблизно 5 років. Точно сказати складно. У мене бувають такі собі перерви. Ось вам моя порада: програли одну гру – все, вимикайте Доту і йдіть спати. Просто зараз дуже дивний патч, що не розумієш до кінця за кого грати.

Я просто хочу грати на високому рейтингу, щоб довести собі та іншим, що дівчата не тільки на кухні можуть тягти.

Чи багато дівчат тобі зустрічаються в рейтингу?

Насправді багато, але не часто. Іноді буває по 2-3 дівчини в команді, рахуючи мене, в грі. Але їх дуже легко вирахувати. Crystal Maiden в профілі, аркана, парні аватарки з хлопчиком, який їй шмоття ігрове дарує. Ну і в профілі завжди будуть підв’язані Twitch і Instagram, їх дуже легко знайти.

Як ти сприймаєш те, що коли ти даєш інфу в голосовий чат, а у відповідь чуєш ось цю дефолтну бридню, типу «твоє місце на кухні»?

Насправді раніше я могла і предмети зламати, такий у мене характер. Але зараз є крута кнопка «заглушити гравця», яка може допомогти й про неї потрібно не забувати. Таких людей я просто кидаю в мут і даю далі інфу.

Чесно, я дуже токсична, за що себе ж і засуджую, можу іноді щось відповісти в тон хлопцям. Особливо коли щось заходить про стать і про жіночий голос. Ну і що такого в тому, що я дівчина, чому ти не можеш просто почути мою інфу і скористатися нею? Бісить.

Як твої батьки ставляться до твого хобі?

Раніше боролися, залишали без ПК, тому що дуже багато часу йде. Але зараз змирилися, начебто… Хоча мама все одно проти: її головний аргумент, що там дурні самі грають.

Ти вже думаєш, що будеш робити в майбутньому?

Я часто думаю про це. Якби я почала ще раніше грати, то зараз могла б мати 7-8к. І просто піти стрімити.

Тобто кар’єру стрімерши ти ще розглядаєш?

Вже ні, адже вже є багато дівчаток, які пробилися й у них є своя аудиторія. Я просто, можна сказати, не вірю в себе, як в стрімера. Якби почала грати раніше, могла б зловити хайп на віці, типу в 14 років мати 7-8 тисяч ММР.

Зараз я поки набираюся досвіду просто, далі в років 16-25 можна і про-дотером стати. У цьому віці мене мама буде відпускати на LAN’и (сміється)! І я розумію, що доведеться грати з пацанами. Це дуже складно – знайти жіночу команду. І з хлопцями  спілкуватися легше.

Більшість дівчат в доті лицемірні та забустовані.

Що ти маєш на увазі, лицемірні?

Всі дівчата, які мені зустрічалися, вони грають в Доту з метою отримати якусь вигоду. Через гроші, наприклад, аркани, шмоття різне.

Дуже мало хто грає заради задоволення, є такі, які можуть за очки рейтингу і матір рідну продати. Дівчата насправді бувають дуже злі. Не всі, звісно ж, але трапляється частіше, ніж ні.

Найчастіше ти граєш паті чи соло?

Нещодавно в компанії грали разом з сильними гравцями. Так я і 6 тисяч рейтингу підняла. Зараз розумію, що це не мої цифри й щоб довести, що я можу грати на такому рівні, я граю соло.

Виходить на 6 тисяч ММР грати?

Звичайно, але найкраще на “корах”. Просто гра не на кері-ролі – це нестерпний досвід. Ти бачиш, що роблять хлопці в твоїй команді і ловиш фейспалм. Вони, напевно, ногами грають.

Останнім часом у мене одні лузи. Просто з якогось дива люди пікають таких героїв, що ні в яку логіку не вписується.

Я думаю, що можу грати легко і більше, аніж на 6.000.

Як ти потрапила в свою першу команду?

Найперша команда була з братом і його друзями. Тоді дуже було круто, мені подобалося спілкуватися з командою. Це було приблизно у 2015-2016 роках.